Dejligste, skønneste Mathilde..
Mange tanker og følelser går igennem kroppen i tiden.
Følelsen af uretfærdighed er nok den største.
Du blev taget fra os alt for tidligt og ord er ikke til at beskrive, hvor meget vi vil savne dig.
Du formår altid at gøre et kæmpe indtryk på de mennesker, du møder på din vej. Med dit smittende humør og positive tilgang til livet, dine skøre og ikke mindst kreative ideer, vil du blive savnet.
Jeg tror jeg har sagt det et par gange efterhånden, men jeg er dig evig taknemlig for at du ville være der for min mand og jeg, på vores bryllupsdag.
Jeg er dig dybt taknemmelig for, at du ville tilbringe aftenen før med mig, og sørge for, at jeg rent faktisk kom ned af kirkegulvet, ikke mindst rolig, men også som den smukkeste brud, som kun du Mathilde kan skabe.
Du var min højre hånd hele dagen igennem og det er, for evigt noget jeg vil huske, værdsætte og fortælle videre til de generationer der kommer.
Du var der for mig da Andreas var udsendt. Du støttede mig og var en fantastisk veninde.
Om det var bag baren, foran baren, eller uden for baren, var du en fantastisk veninde som jeg vil savne utrolig meget.
Tak for dig og tak for skønne minder og oplevelser??
"We Only Part To Meet Again" ??
Kys fra Pixie, Andreas og Louise ????